sinners

Rp, Krp, Kpop rp, roleplay, real rp.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Love is pain

In jos 
AutorMesaj
Hong Young Ki

Data de înscriere : 07/09/2013
Localizare : In your arms :3

MesajSubiect: Love is pain   Dum Sept 08, 2013 12:38 pm

Niciodata nu mi-a placut sa stau si sa ma joc prin casa, sa imi gasesc ceva treaba de facut. Mie una mi-a placut mereu sa descopar lucruri, locuri si persoane noi chiar daca ma duceam in cele mai ciudate locuri. Eram si eu foarte constienta ca ma duc in locuri nu prea populate si nu o sa dau de oameni asa des dar pana la urma acolo ma simt eu bine pentru ca este liniste si pace.
Am mers ce am mai mers si am ajuns in locul in care mi-am si dorit sa ajung. Imi placea extrem de mult sa merg la aceasta cascada pentru ca aveam si costum de baie si puteam sa fac baie dar asta mai incolo. Mi-am dat repede geanta jos de pe umar iar cosul pe care il tineam in mana l-am pus pe pamant. Am scos de acolo o patura si am intins-o undeva la umbra unui copac.
Da, era ziua de picnic si cine ma vedea zicea ca sunt nebuna dar chiar nu imi pasa de nimeni. Imi place sa stau aici si sa ma desting, sa uit de tot ce este rau si sa incerc sa zambet pentru ca nimeni nu ma bate la cap. Asa ca fara sa mai scot, vreun cuvant m-am pus jos si am inceput sa ma uit la telefon, gandindu-ma la cineva care putea sa vina aici dar fara sa ma enerveze. Poate aveam si eu noroc de data asta daca in general nu eram buna la asta.

MesajSubiect: Re: Love is pain   Lun Sept 09, 2013 6:51 am

“Some old wounds never truly heal, and bleed again at the slightest word.”
Inca o zi de asta ,ce mai noroc pe capul sau de fapt acum era liber ,insa nu totul era cum si-ar dori,ca doar nici fericirea nu crestea in copacii din pacate ,oarecum la propile ganduri se stramba.Isi ridica mainile deasupra capului ,bluza se ridica usor lasandu-i abdomenul tonifiat la vedere ,nu era el  ca si ceilalti avand un corp foarte definit dar se multumea,nu comenta deloc ,dupa cateva minute din nou un sunet de oboseala ii fugise printre buze prabusindu-se pe pat ,si imbratisand perna ,zambind precum un copilas ,zambetul care se schita pe buzele lui uscate find unul foarte gingas ,angelic mai degraba ,dupa care mai trecuse cateva minute bune si se ridica in sezut oarecum stramba buzele usor,deoarece motivul brustei sale treziri find telefonul ,care dragul de el suna de nenumarate ori,se gandi sa il ia de pe masa ,luandu-l oarecum iritat si citind mesajele ,dupa care chipul sau se lumina mirific  la ultimul cuvant''SPA'' isi captura buza inferioara intre dinti usor ,incepand intr-un mod plictisit sa o muste doar superficial ,nu lasa sa ii fie niste rani pictate era oarecum un tic de al sau ,nu se putea bucura de asta ,dar aprecia tot ce putea ,se ridica intr-un final din pat lasand parfumul sau puternic sa fie imprimat in lenjeria de pat dupa care fugise repede si facu-se o baie,introcandu-se inapoi in camera cu totul schimbat.
Acum purta pe el o pereche de jeansii negri care se mulau pe trupul sau definit impreuna cu o bluza alba ,parul lasandu-l liber,nici asa nu era prea lung ,desi recunostea ca odata il avuse mai lung.Un rucsac cu cele necesare lua cu el ,find cu mintea cu totul in alta parte tanarul uita complect de harta,dar sustinea ca nu ii va folosi deloc.
Intr-un final parasies apartamentul lasandusa larg deschisa ,nu prea isi facea probleme caci era sigur ''Femeia care se ocupa cu treburile casnice avea sa faca asta in locul sau''Acum relaxarea ii canta un cantec de leagan,in sfarsit acesta trecuse de agitatia din oras find prin padure,probabil doar copaci aceeia inalti nu erau pusi drept model sau ce or vrea sa fie ,Avand un orgoliu si o mandrie de nedescris acesta nu cugeta sa ceara vreun ajutor
-Grozav ,acum ce ma voi face,sunt in mijlocul naturi ,ratacit si fara vreo directie anume ,
Matinal se aseza pe iarba ,incrucisandu-si picioarele dupa care isi scoase ipod-ul din buzunarul jeansilor ,zvarlind si castile de asemnea, usor le baga in urechi lasandu-se in voia muzici,pana ce o persoana se va baga in seama cu el.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Hong Young Ki

Localizare : In your arms :3

MesajSubiect: Re: Love is pain   Lun Sept 09, 2013 11:59 am

"Love many things, for therein lies the true strength, and whosoever loves much performs much, and can accomplish much, and what is done in love is done well."

Un zambet micut imi aparu pe chip. Chiar era frumos aici si imi placea sa fiu singura pana la urma. Nu am gasit pe nimeni care sa vina cu mine pardon la mine asa ca ma las batuta si stau singura, mananc singura, innot singura si totul chiar il fac singura. M-am ridicat usor de pe patura si m-am dus sa ma plimb usor prin padure pentru a ma vedea ce este pe acolo. Nimeni nu imi va fura alea pentru ca nimeni nu este pe acolo. Asa ca am inceput sa merg cat timp ma tineam de copaci iar pana la urma uitandu-ma in stanga si in dreapta mea am vazut o persoana. Am tresarit usor si m-am dus langa el. M-am pus in genunchi in fata sa si m-am uitat putin cam speriata la el. OAre a patit ceva? Este ranit sau ce s-a intamplat? Un zambet imi aparu pe buze, vrand sa fiu draguta.
- Hey, esti ok? Adica ai patit ceva? Te pot ajuta cu ceva?, intreb eu zambind catre baiat.
Oricum daca cumva era ranit, eu mereu aveam o trusa de prim ajutor cu mine si daca era cumva pierdut stiu aceste locuri pe derost deci nu are de ce sa se sperie, il voi ajuta cu mult drag. Mereu mi-a placut sa ajut lumea chiar daca ei nu au fost chiar foarte draguti cu mine. Pana la urma nu ai ce sa le faci si nu trebuie sa ii bagi in seama. Si daca cumva baiatul nu avea nicio problema si doar statea putea sa imi tina companie. Chiar nu ma supara deloc pe mine sper ca pe el nu il deranja. Merita sa intalnesc oameni noi si sa vorbesc cu ei, nu sunt deloc rea asa ca voi incerca sa ma comport dragut cu el. Oricum nu parea un tip rau care vroia sa ma omoare sau cine stie ce o sa imi zica.

MesajSubiect: Re: Love is pain   

Sus In jos

Love is pain
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
sinners :: Cascada-
Mergi direct la: